Tesla Yöneticilik

Teknik Hizmetler

TESLA ' da Teknik Hizmetler Süreci

Teknik hizmetler süreci sadece arıza oluştuğunda başlamaz, ortak alanları ilgilendiren cihazların ve ilgili makinelerin de düzenli bakımını da kapsar. Bakımı düzenli yapılan makine ve teçhizatlar düzenli çalışacağı için, oluşabilecek sorunlar minimum seviyeye indirilir. Daha ciddi arızaların oluşmasının önüne geçilir.

Teknik hizmetlerin neleri kapsadığına bakacak olursak: Kapı zilleri ve otomatları, su deposu, hidrofor tesisatı, aydınlatmalar, jeneratör ve yakıt tankı, asansörler, makine daireleri, merkezi tv uydu sistemi, çatı izolasyon, yüzme havuzları, güvenlik kamera ve alarm sistemleri, giriş bariyerleri ve buna benzer daha birçok yapnın aylık yıllık bakımlarını kapsar.

Bir çogu farklı  teknik konular olduğu için her biri ayrı firmanın uzmanlık alanına girmektedir. Site veya apartmanlar ortak yaşam alanları olduğu için, gerek güvenlik gerekse kullanım açısından her şeyin doğru çalışması gerekiyor. Site ve apartman sakinlerinin yaşam standartlarını korumak ve kesintiye uğratmamak için, teknik hizmetlerin alınması çok önemlidir. Sitelerdeki makine ve teçhizat bakımları zamanında yapılmalı, oluşan arızaların ve yapılan müdahalelerin tarihleri ile birlikte arşivi tutulmalıdır.

Site ve apartmanlarda oluşabilecek arızalar için bir bütçe oluşturulması, arızanın kısa sürede giderilmesini sağlar. Aidatlar genel ve günlük olarak hesaplanmış giderlerin, bir aylık toplamıdır. Fakat ekstra oluşabilecek bir cihaz arızası, asansör problemi ve buna benzer birçok sorunda, maliyet açısından yüksek meblağlar çıkabilir. Bu meblağ, sakinlerden hemen tahsil edilemeyebilir ve işlemler uzayabilir. Bu gibi sorunların acil çözülmesi için bakım onarım bütcesine ihtiyaç duyulmaktadır. Oluşturulan bu bütçe hem site yönetimini, hem de kat maliklerini rahatlatacaktır.

Site ve apartmanda oluşabilecek tüm arızalara anında müdahale edilebilmesi için, teknik hizmet sunan firmaların bünyesinde işin erbabı kişiler bulundurmaları çok önemlidir. Müdahale edilmeyecek ve uzmanlık gerektiren durumlarda ise, yine teknik hizmet sağlayan firmalar, durumu kısa süre içinde bağlantılı olduğu yerlerden çözecektir. Bünyemizde istihdam ettigimiz Teknik ekibimiz  arıza olmasını beklemeden belirli periyodlar la site veya apartmanlarınızı dolaşarak sorun olup olmadığını denetler denetim sonucu denetim raporu oluşturur bu rapor üzerinden apartman veya sitenizde yapılması gereken bakım onarım işlerini site yönetim ve denetim kuruluna bildirir bu aşamadan sonra alınan karar ile yapılması gereken bakım onarım işleri hızlı bir şekilde yaptırılır.

Yine apartmanlarınızda beklenmedik bir şekilde oluşan arızaları ( elektirik, su tesisatı, asansör, havuz, vs.. ) teknik ekibimizin denetimi ile konusunda deneyimli çözüm ortaklarımız tarafından hızlı bir şekilde  arızaların giderilmesini sağlamaktayız.